Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж корабелів Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова» Офіційний сайт

271. Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики

Відповідальний за прийом абітурієнтів

Річковий та морський транспорт

+38 (063) 342 0021

eto.nuos@gmail.com

271. Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики

В Україні спеціальність є надзвичайно перспективною. Близько ста тисяч українців - моряки світового торгівельного флоту. Зарубіжні роботодавці високо цінують наших моряків та оплачують їхню роботу згідно світовим стандартам. Україна видає морякам дипломи міжнародного зразка, які не вимагають підтвердження за кордоном, та займає перше місце в Європі і четверте в світі за кількістю вітчизняних представників морського офіцерського складу. Проблем з працевлаштуванням дипломованих фахівців не виникає – в Україні існує величезна кількість крюїнгових агенцій, які допомагають швидко морякам відшукати роботу в іноземних компаніях.
Спеціальність є базовою для підготовки суднових електромеханіків. В процесі навчання студенти отримують необхідну теоретичну, практичну та тренажерну підготовку, а також необхідний плавальний стаж (один рік для денної форми навчання) та перший робочий диплом, що дозволяє по закінченню бакалаврату, тобто четвертого курсу навчання, при відповідності національним вимогам щодо присвоєння звань особам командного складу морських суден, отримати право виходити в море на посаді суднового електромеханіка. Професія суднового електромеханіка в Україні є однією з таких, що користується великим попитом і винагороджується достойною оплатою. Зарплата електромеханіка 3-го розряду коливається у діапазоні 2.5..3.5 тисячі доларів на місяць.

 


Теоретичне навчання передбачає засвоєння курсів наступних дисциплін спеціальної підготовки:
- Англійська мова за професійним спрямування
- Безпека життєдіяльності:
    - - Загальні положення безпечної життєдіяльності
    - - Основи охорони праці та охоронні заходи на судні
    - - Основи медичних знань
- Основи термодинаміки, теплопередачі, гідромеханіки
- Теорія будови суден і рушії
- Електричні машини
- Теорія електропривода
- Суднові автоматизовані електроенергетичні системи
- Електроніка, схемотехніка, силова електроніка та перетворювальна техніка
- Суднове високовольтне електрообладнання, автоматизовані гребні електричні установки
- Суднові комп’ютери та комп’ютерні мережі, внутрішньо судновий зв'язок та сигналізація
- Суднові автоматизовані електроприводи
- Системи управління електроенергетичними і загально судновими установками
- Суднові технічні засоби навігації та зовнішнього зв’язку
- Технічна експлуатація електричного та електронного обладнання
- Теорія автоматичного управління та елементи автоматики
- Технологія електричних матеріалів
- Метрологія та електричні вимірювання, суднові інформаційно-вимірювальні системи
- Суднові допоміжні установки, палубні і вантажні механізми
- Стандарти Міжнародної морської організації та морське право
- Управління морськими ресурсами.

Практичну підготовку курсанти (студенти) проходять на університетських суднах, в т.ч. теплоході «Дельта», суднах каботажного і буксирного флоту в Миколаєві, інших містах України та за кордоном.
Тренажерна підготовка і проходження курсів на отримання перших морських документів передбачена в Миколаївському центрі підготовки плавскладу.
До професійної діяльності курсанти приступають вже після першого курсу навчання в період практики. В процесі навчання курсант отримує необхідний плавальний стаж (один рік для денної форми навчання) та перший робочий диплом. Тому вже по закінченню бакалаврату, тобто четвертого курсу навчання, випускник, при відповідності національним вимогам щодо присвоєння звань особам командного складу морських суден, отримує право виходити в море на посаді суднового електромеханіка.
Професія суднового електромеханіка в Україні є однією з таких, що користуються найбільшим попитом і винагороджується достойною оплатою.

Наукова діяльність

Напрямами науково-дослідної роботи кафедри за освітньою програмою «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики» є:

  • розвитк методик проектування та моделювання роботи систем електрозабезпечення морських суден;
  • розробка системи електрозабезпечення морських бурових платформ на базі передач постійного струму;
  • математичне моделювання, аналіз стійкості, проектування електромеханічних систем генерування, перетворення та розподілу електроенергії;
  • енергозбереження в електромашино- і трансформаторобудуванні;
  • розробка нових конструктивних схем електричних машин та модернізації алгоритмів проектування традиційних та спеціальних електричних машин;
  • тригенераційні технології для стаціонарної та суднової енергетики.

Майбутні професії

  • Старший електромеханік;
  • Другий електромеханік;
  • Електромеханік.
  • Працевлаштування

    Освітні програми спрямовані на працевлаштування випускників на суднах та підприємствах річкового та морського транспорту. Випускники можуть займати наступні первинні посади:

    • четвертий, третій електромеханік;
    • ремонтний електромеханік;
    • електромеханік з суднових систем на морських, річкових, рибопромислових, портових, технічних та спеціалізованих суднах, доках, бурових платформах без обмеження потужності головної енергетичної установки;
    • електротехнік з ремонту на судноремонтних, суднобудівних заводах, базах технічного обслуговування флоту, портових майстернях, гідротехнічних підприємствах, підприємствах рибного господарства та інших підприємствах, які мають у своєму складі плавзасоби.

    Наші випускники працюють на підприємствах

  • Крюїнгові компанії, які працюють із судновласниками торгівельного та пасажирського флотів;
  • Морські та річкові порти;
  • Судноремонтні компанії;
  • Судна та бурові плавспоруди офшорного флоту;
  • Додаткові відомості

    Звання осіб командного складу морських суден присвоюються за процедурою, визначеною Кодексом торговельного мореплавства України та Положенням про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння, що затверджується Міністерством інфраструктури України.

    Отримання робочих документів офіцера-електромеханіка можливе лише за умови набуття відповідної освіти, яка передбачає схвалену Міністерством інфраструктури України теоретичну, практичну і тренажерну підготовку згідно з Міжнародною конвенцією про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ/STCW) у останній редакції. Все це можливе при одержанні освіти за спеціальністю 271 «Річковий та морський транспорт» зі спеціалізацією «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики», яка є базовою для підготовки суднових електромеханіків.

    Повернення до списку

    завантаження карти...